Aktuálně

Vojtěch Pokorný: Příběhy v obrazech

Vojtěch Pokorný: Příběhy v obrazech

Kamarádi a známí mě znají také pod uměleckým pseudonymem Vojtilus, kterým také podepisuji své obrazy. Již od dětství mě inspirovaly vyhlášené krajinomalby mého prastrýce Viléma Pokorného, který byl známým malířem východních Čech. Mě však odjakživa fascinovala historie, pověsti a legendy, proto jsem se rozhodl skloubit tyto zájmy a přenést je prostřednictvým štětce a barev na plátno. Na této výstavě můžete nalézt část mých obrazů z cyklu historických dějů a pověstí Moravy, a dále také obrazy zabývající se moderním symbolismem, který ve mě evokuje větší tvůrčí volnost.

Duckbar

Duckbar je specifická hospůdka s prostorem pro pořádání výstav, koncertů, autorských čtení, divadelních představení a dalších kulturních pořadů, ale samozřejmě i oslav, večírků, karnevalů a jiných společenských akcí. Nachází se v Kamenné čtvrti na Červeném kopci v Brně – v jedinečné urbanistické lokalitě, která je pozoruhodným příkladem obytné městské dělnické zástavby z 20. let 20. století vzniklé ve vytěženém kamenolomu.

Duckbar je živým společenským centrem Kamenné čtvrti, k čemuž přispívá pravidelné pořádání nejrůznějších kulturních a společenských programů organizovaných jejími obyvateli a příznivci. Za mnohé uveďme například oživení tradice pořádání hodů, jejímž iniciátorem je známý brněnský architekt a urbanista Petr Hurník. Již sedmiletou tradici má také festival mladé hudby, divadla a výtvarného umění Nespoutaný život v Kamence, který každoročně koncem června přivádí do Kamenné čtvrti množství návštěvníků z celé republiky.

Duckbar je také dlouholetým zázemím studentů brněnských vysokých škol – jeho ideální poloha mezi Fakultou architektury a Pedagogickou fakultou na ulici Poříčí a Fakultou výtvarných umění v Rybářské ulici k tomu přímo vybízí. Červený kopec, z něhož se otevírají nádherné výhledy na město, je také oblíbeným cílem procházek a součástí běžeckých i cyklistických tras, které lze příjemně zakončit právě v Duckbaru.

Duckbar není velký prostorem, ale duchem! Přijďte se přesvědčit!

Otevírací doba:

ŘÍJEN - DUBEN
Pondělí až neděle 17:00 - 02:00

KVĚTEN - ZÁŘÍ
Pondělí až pátek 16:00 - 02:00
Sobota a neděle 14:00 - 02:00