Aktuálně

Dětske odpoledne v Kamenné kolonii 5.6. 2016

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/novinky/2016_Detsky-den.jpg

14:45 Pohádka O veliké řepě a zvířátkách

Duckbar-nekuřácký salónek

Jednoho dne dědeček zasadil řepu, která rostla, povyrostla a vyrostla až byla veliká převeliká. A jak to bylo dál? Co se s řepou stalo? Kdo dědečkovi pomohl? Čeká Vás jedno překvapení za druhým a spousta zvířecích kamarádů. Pohádka pro děti 2-8let. Interaktivní představení s prvky loutkového divadla.

Hraje: Irena Iškievová

Po představení následuje výtvarná dílna.

16:15 - 19:00 Úniková hra pro děti od 8-12 let.

Duckbar-nekuřácký salónek

Hra bude probíhat ve čtyřčlenných skupinkách. Jedno kolo hry trvá 20 minut. Je třeba se zaregistrovat do pátku 3.6. na mailu: sofikarp@gmail.com nebo na FB://www.facebook.com/sofie.karpowiczova

6:00 výtvarný koutek,
malování na obličej pod vedením Ekateriny Plechkové

Duckbar-zahrádka

Dalibor (Max) Krch

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/vystavy/2016_Max-Krch/2016_Max-Krch.jpg

Duckbar

Duckbar je specifická hospůdka s prostorem pro pořádání výstav, koncertů, autorských čtení, divadelních představení a dalších kulturních pořadů, ale samozřejmě i oslav, večírků, karnevalů a jiných společenských akcí. Nachází se v Kamenné čtvrti na Červeném kopci v Brně – v jedinečné urbanistické lokalitě, která je pozoruhodným příkladem obytné městské dělnické zástavby z 20. let 20. století vzniklé ve vytěženém kamenolomu.

Duckbar je živým společenským centrem Kamenné čtvrti, k čemuž přispívá pravidelné pořádání nejrůznějších kulturních a společenských programů organizovaných jejími obyvateli a příznivci. Za mnohé uveďme například oživení tradice pořádání hodů, jejímž iniciátorem je známý brněnský architekt a urbanista Petr Hurník. Již sedmiletou tradici má také festival mladé hudby, divadla a výtvarného umění Nespoutaný život v Kamence, který každoročně koncem června přivádí do Kamenné čtvrti množství návštěvníků z celé republiky.

Duckbar je také dlouholetým zázemím studentů brněnských vysokých škol – jeho ideální poloha mezi Fakultou architektury a Pedagogickou fakultou na ulici Poříčí a Fakultou výtvarných umění v Rybářské ulici k tomu přímo vybízí. Červený kopec, z něhož se otevírají nádherné výhledy na město, je také oblíbeným cílem procházek a součástí běžeckých i cyklistických tras, které lze příjemně zakončit právě v Duckbaru.

Duckbar není velký prostorem, ale duchem! Přijďte se přesvědčit!

Otevírací doba:
pondělí až neděle: 17.00 – 02.00
(od května do září vč. Po-pá 16.00 - 02.00, sobota a neděle 14.00 - 02.00)