Aktuálně

Vánoční jarmark

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/novinky/2018_Vanocni-jarmark.jpg

V sobotu 8.12. vás zveme na náš každoroční Vánoční jarmark na Kamence!

Konat se bude v Duckbaru a přilehlém okolí od 14 do 18 hodin. Vedle prodeje všemožných dobrot, šperků, výrobků ze dřeva atd. se také můžete těšit na vystoupení pěveckého sboru Sebranka, které začína v 15:00, na ulici před Duckbarem.

Na zahrádce Duckbaru, se ohřejete u ohínku, budou zde i horké nápoje a klobásy. Zbytek sortimentu najdete u baru.

Přijďte se k nám natěšit na Vánoce!

Kamila Brůčková - Je fajn nemít...

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/vystavy/2018_Kamila-Bruckova_Je-fajn/2018_Kamila-Bruckova.jpg

Duckbar

Duckbar je specifická hospůdka s prostorem pro pořádání výstav, koncertů, autorských čtení, divadelních představení a dalších kulturních pořadů, ale samozřejmě i oslav, večírků, karnevalů a jiných společenských akcí. Nachází se v Kamenné čtvrti na Červeném kopci v Brně – v jedinečné urbanistické lokalitě, která je pozoruhodným příkladem obytné městské dělnické zástavby z 20. let 20. století vzniklé ve vytěženém kamenolomu.

Duckbar je živým společenským centrem Kamenné čtvrti, k čemuž přispívá pravidelné pořádání nejrůznějších kulturních a společenských programů organizovaných jejími obyvateli a příznivci. Za mnohé uveďme například oživení tradice pořádání hodů, jejímž iniciátorem je známý brněnský architekt a urbanista Petr Hurník. Již sedmiletou tradici má také festival mladé hudby, divadla a výtvarného umění Nespoutaný život v Kamence, který každoročně koncem června přivádí do Kamenné čtvrti množství návštěvníků z celé republiky.

Duckbar je také dlouholetým zázemím studentů brněnských vysokých škol – jeho ideální poloha mezi Fakultou architektury a Pedagogickou fakultou na ulici Poříčí a Fakultou výtvarných umění v Rybářské ulici k tomu přímo vybízí. Červený kopec, z něhož se otevírají nádherné výhledy na město, je také oblíbeným cílem procházek a součástí běžeckých i cyklistických tras, které lze příjemně zakončit právě v Duckbaru.

Duckbar není velký prostorem, ale duchem! Přijďte se přesvědčit!

Otevírací doba:
pondělí až neděle: 17.00 – 02.00
(od května do září vč. Po-pá 16.00 - 02.00, sobota a neděle 14.00 - 02.00)