Aktuálně

Fašankové odpoledne v Kamenné kolonii

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/akce/2018_Masopust/2018_Masopust.jpg

Nastala nám doba masopustního veselí, kterou již brzy vystřídá doba postní. Přijďte se s námi veselit v nedělním odpoledni s maskami i bez nich.

Fašanková obchůzka započne ve 14:30 za doprovodu muziky Jelenovy lesní plody.

Půjde se od Duckbaru směrem do horní Skaly, poté se za přízně počasí bude sáňkovat a tančit na palouku. Odtud se průvod povine zpět spodní Skalou. Zakončení průvodu u ohně na zahrádce Duckbaru.

Na zahrádce Duckbaru bude poté pokračovat neřízené veselí za zvuků kapely. Doneste si špekáčky apod., bude oheň! Na zahřátí na baru svařák a horký džus. Pojďte s námi do průvodu! Přijďte se oddat veslici v MASKÁCH i bez nich, s kořalkou na zahřátí.

Hynek Bořák - Selection

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/vystavy/2018_Hynek-Borak_Selection/2018_Hynek-Borak_Selection.jpg

Výstava obrazů Hynka Bařáka, který je studentem Ateliéru malířství III u prof. Petra Kvíčaly.

Selection - rychlý výběr (selekce) obrazů a kreseb za poslední dva roky.

Ve svých pracích je velmi inspirován starověkem a středověkem, který má velký vliv na jeho tvorbu. Je to období, o které se aktivně zajímá, a provází ho prakticky od dětství. V obrazech se objevují hlavně motivy rytířské zbroje, středověké artefakty a motivy, které jsou zásadní a takové základní kameny jeho tvorby. Zbrojí je fascinován, pro svou v pozdnějším období středověku technickou dokonalost, zdobnost a majestátnost. Vlastně zbroj už neplnila jen funkci ochrannou, ale i reprezentativní, a můžeme ji považovat za samotné umělecké dílo, sochu.

Po technické stránce Bařák hodně experimentuje s různými technikami (kombinovaná technika), a ve většině případu nikdy nezůstává u jedné. Pracuje s vrstvami, podkladem, s kresbou i malbou a různými materiály zároveň. Různým vymýváním, vyrýváním, překrýváním pomocí pásky, se vrací zpět a odkrývá spodní vrstvy, reaguje na ně, následně přemaluje, prostě experimentuje. Je to i taková archeologie zpět do starých vrstev obrazu. Objevovaní, spojení, provázání původních vrstev s novými.

Duckbar

Duckbar je specifická hospůdka s prostorem pro pořádání výstav, koncertů, autorských čtení, divadelních představení a dalších kulturních pořadů, ale samozřejmě i oslav, večírků, karnevalů a jiných společenských akcí. Nachází se v Kamenné čtvrti na Červeném kopci v Brně – v jedinečné urbanistické lokalitě, která je pozoruhodným příkladem obytné městské dělnické zástavby z 20. let 20. století vzniklé ve vytěženém kamenolomu.

Duckbar je živým společenským centrem Kamenné čtvrti, k čemuž přispívá pravidelné pořádání nejrůznějších kulturních a společenských programů organizovaných jejími obyvateli a příznivci. Za mnohé uveďme například oživení tradice pořádání hodů, jejímž iniciátorem je známý brněnský architekt a urbanista Petr Hurník. Již sedmiletou tradici má také festival mladé hudby, divadla a výtvarného umění Nespoutaný život v Kamence, který každoročně koncem června přivádí do Kamenné čtvrti množství návštěvníků z celé republiky.

Duckbar je také dlouholetým zázemím studentů brněnských vysokých škol – jeho ideální poloha mezi Fakultou architektury a Pedagogickou fakultou na ulici Poříčí a Fakultou výtvarných umění v Rybářské ulici k tomu přímo vybízí. Červený kopec, z něhož se otevírají nádherné výhledy na město, je také oblíbeným cílem procházek a součástí běžeckých i cyklistických tras, které lze příjemně zakončit právě v Duckbaru.

Duckbar není velký prostorem, ale duchem! Přijďte se přesvědčit!

Otevírací doba:
pondělí až neděle: 17.00 – 02.00
(od května do září vč. Po-pá 16.00 - 02.00, sobota a neděle 14.00 - 02.00)