Aktuálně

Dalibor (Max) Krch

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/vystavy/2016_Max-Krch/2016_Max-Krch.jpg

První Máj 2016

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/akce/2016_1.Maj/2016_1.Maj.jpg

Po roce k nám opět přichází onen slavný 1. máj, lásky čas/svátek práce. Přijďtě strávit tento provoněný a sluncem (popř. deštěm) zalitý den k nám nahoru na kopeček, na Kamenku, do Duck Baru a jeho přilehlého okolí. Udělejte si procházku mezi domečky, ochutnejte od všeho trochu, občerstvěte se nápojem, projděte se mezi stánky s rozličným sortimentem, zaposlouchejte se do hudebního doprovodu, pokláboste s kýmkoliv. Těšíme se na vás za každého počasí.

Pivo poteče jak uvnitř hospody, tak na zahrádce. Ve stáncích dále můžete ochutnat raw a vegan chuťovky od Lemon Sisters, u Vandy si pokupte pořádné domácí sirupy a marmelády a krásný mladý pár z Valašska Vám nabídne svá lahodná bylinná vína. Na dalších stáncích si můžete prohlédnout, ošahat a následně zakoupit výrobky recyklované, sukně oOTma, dřevěné výrobky od Tajfuna, českou ruční kosmetiku Naturinka či vitráže a vitrážové šperky od Studia Atyp.

Již v 15:30 si nenechte ujít hudební vložku v podání BB Quartetu, od 18:00 zahrají energičtí Swing Pigs.

Pozor, další informace mohou přibývat!

Jarní běh Kamenkou 2016

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/akce/2016_Jarni-beh-Kamenkou/Jarni-beh-Kamenkou-2016.jpg

Hynek Bořák: Bottom Layers

/c/dev/WWW/duckbar.cz/web/novinky/2015-Hynek-Barak_Bottom-Layers.jpg

Duckbar

Duckbar je specifická hospůdka s prostorem pro pořádání výstav, koncertů, autorských čtení, divadelních představení a dalších kulturních pořadů, ale samozřejmě i oslav, večírků, karnevalů a jiných společenských akcí. Nachází se v Kamenné čtvrti na Červeném kopci v Brně – v jedinečné urbanistické lokalitě, která je pozoruhodným příkladem obytné městské dělnické zástavby z 20. let 20. století vzniklé ve vytěženém kamenolomu.

Duckbar je živým společenským centrem Kamenné čtvrti, k čemuž přispívá pravidelné pořádání nejrůznějších kulturních a společenských programů organizovaných jejími obyvateli a příznivci. Za mnohé uveďme například oživení tradice pořádání hodů, jejímž iniciátorem je známý brněnský architekt a urbanista Petr Hurník. Již sedmiletou tradici má také festival mladé hudby, divadla a výtvarného umění Nespoutaný život v Kamence, který každoročně koncem června přivádí do Kamenné čtvrti množství návštěvníků z celé republiky.

Duckbar je také dlouholetým zázemím studentů brněnských vysokých škol – jeho ideální poloha mezi Fakultou architektury a Pedagogickou fakultou na ulici Poříčí a Fakultou výtvarných umění v Rybářské ulici k tomu přímo vybízí. Červený kopec, z něhož se otevírají nádherné výhledy na město, je také oblíbeným cílem procházek a součástí běžeckých i cyklistických tras, které lze příjemně zakončit právě v Duckbaru.

Duckbar není velký prostorem, ale duchem! Přijďte se přesvědčit!

Otevírací doba:
pondělí až neděle: 17.00 – 02.00
(od května do září vč. Po-pá 16.00 - 02.00, sobota a neděle 14.00 - 02.00)